Od lat staramy się brać udział w akcjach mających na celu pomoc tym,

którzy najbardziej tego potrzebują.

 

     Od wielu lat w naszym przedszkolu trwa Akcja „Nakrętki na rzecz Hospicjum Małego Księcia” w Lublinie. Przedszkolaki i ich Rodzice kierowani wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka, aktywnie włączają się co roku w zbiórkę nakrętek z napojów. Dochód z recyklingu nakrętek przeznaczony jest na rzecz chorego dziecka oraz  na potrzeby hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

 

     Od kilku lat nasze przedszkole, dbając o środowisko, prowadzi Akcję zbierania zużytych baterii współpracując z Organizacją Odzysku „REBA” SA - spółką wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii. Zachęcamy i motywujemy zarówno dzieci, jak i dorosłych do przynoszenia baterii i gromadzenia ich w specjalnie oznakowanych pojemnikach, które są ustawione w szatni przedszkola. Poprzez udział w tej akcji pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka, wpajając dzieciom przy współudziale Rodziców właściwe nawyki dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

 

     W naszym Przedszkolu co roku zbieramy karmę oraz koce dla potrzebujących zwierząt ze schroniska . Mamy nadzieję, że i tym razem Dzieci wraz z rodzicami wykażą się dużą wrażliwością na potrzeby głodnych zwierząt i aktywnie włączą się w zbiórkę karmy.

 

 

     Nasze przedszkole jak co roku bierze udział w ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” organizowanej przez Polskie Radio Lublin. Zgodnie z ideą i regulaminem Akcji  zbieramy dary rzeczowe: odzież, obuwie, książki, słodycze, zabawki, które następnie zostaną przekazane do Głównego Magazynu Akcji, a stamtąd trafiią do najbardziej potrzebujących. Dzięki Państwa ofiarności zawsze udaje się nam uzbierać wiele kg darów. Dziękujemy!

 

     Jak co roku Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta organizuje Akcję „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Sprzątanie odbędzie się w kwietniu. Jak co roku nasze przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci udadzą się na plac przedszkolny – dzieci młodsze i na teren wokół przedszkola – dzieci starsze celem pozbierania śmieci.

 

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii fundacji "Nasza Ziemia" działającej na rzecz ochrony środowiska poprzez  zorganizowanie w naszej placówce akcji Sprzątanie Świata". Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Kiermasz wielkanocny"- to akcja w której od wielu lat zbieramy artykuły spożywcze i papiernicze na rzecz Domów Dziecka i Domu Opieki Społecznej

 

Powered by joomla.

Kontakt

Przedszkole nr 56

ul. Kurantowa 3

tel.:   81 741-31-96

20-838 Lublin

Więcej

 

Inne

logo bip2 

 

 

 

 

 

RODO

 

Klauzula Informacyjna