20210428_131654.jpg

 W dniach 26- 30 kwietnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Aktywności Twórczej pod hasłem „Tropiciele uczuć: dorastam, uczę się i zmieniam”.  Były to dni pełne niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli dla dzieci.

Już w poniedziałek wszystkie przedszkolaki tworzyły w salach grę planszową ścigankę pt. „Jak się zmieniam?”. Poznając zasady tworzenia gry z przygotowanych materiałów, w każdej grupie powstały ciekawe plansze, przedstawiające lata rozwoju człowieka -od narodzin do starości.

 gra5.jpg  gra4.jpg

gaaara47.jpg  gra3.jpg

 

 gra2.JPG gra1.JPG

 77777.jpg

We wtorek powstały na foli obrazy pt. Kolory naszych uczuć”. Grupy skupiając się na jednym uczuciu (radość, strach, gniew, miłość, tęsknota, zdziwienie, smutek) rozmawiały o swoich odczuciach i podawały przykłady zachowań, charakterystyczne dla danych stanów emocjonalnych. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności malarskie, tworząc wielkoformatowe, ciekawe obrazy. Prace zostały wywieszone na ogrodzeniu przedszkola i w powstałej galerii, można było podziwiać twórczą ekspresję naszych przedszkolaków.

4.JPG 7.JPG2.JPG 1.JPG6.JPG 3.JPG

5.JPG

Środa to był dzień zabaw tropiących w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem technik Celestyna Freineta oraz drzewoterapii.  Drogę do stanowiska wskazywała mapa, którą dzieci otrzymały przy wyjściu z przedszkola. Zadania ukryte były w balonach, a wskazówki zapisane na fiszkach, które odczytywał nauczyciel. Zabawy pt. „Przedszkolaki bystrzaki” były bardzo urozmaicone, każdy mógł coś ciekawego wykonać, zaprezentować swoje prace i czerpać przyjemność z obcowania z przyrodą. Na zakończenie dzieci rysowały swój nastrój na listkach i przyklejały do namalowanego drzewa, a potem szukały ciekawych kształtów kamieni i w sali malowały je. Dzieci wspaniale współdziałały w swoich grupach i przejawiały postawy twórcze w różnych formach ekspresji.

  freinet66.jpg  fisz4.jpg

freinet6.jpg drzewpter.jpg

 

 

drzewo.JPG  fisz333.JPG fisz777.JPG

 W czwartek odbył się Przedszkolny Przegląd Recytatorski pt. „Nasze charakterki”. Reprezentanci każdej grupy wiekowej recytowały wiersze dotyczące emocji i różnorodności charakterów.

recyt.jpg

Piątek to był dzień działań dzieci i odczuć dotykowych. W grupach pod kierunkiem nauczycieli powstawały ścieżki sensoryczne zatytułowane „Droga po dobry humor”. Ścieżka powstała z korków, foli bąbelkowej, szyszek, koralików, butelek plastikowych, klocków, gazet, pianek, jeżyków, gąbek i wielu ciekawych materiałów, które zgromadził nauczyciel w sali. Dzieci pokonując ścieżkę sensoryczną mogły podzielić się odczuciami jakie im towarzyszyły. Jedne były przyjemne i łatwe do pokonania, a inne trudne i mniej przyjemne dla stóp. Dzieci mogły usprawnić swoją koordynację ruchową i ćwiczyć przejście zachowując równowagę.

    sens1.JPG sens56.jpg  sens7.JPG

 sens3.jpg  sens4.jpg 

sens22.JPG

  

Za przebieg Tygodnia Aktywności Twórczej odpowiedzialne były: pani Marta M., pani Magda oraz  pani Sylwia, a wspomagały je pozostałe nauczycielki.

Powered by joomla.

Kontakt

Przedszkole nr 56

ul. Kurantowa 3

tel.:   81 741-31-96

20-838 Lublin

Więcej

 

Inne

logo bip2 

 

 

 

 

 

RODO

 

Klauzula Informacyjna