20220608_131257.jpg

W ramach X Lubelskich Dni Seniora w naszym przedszkolu  odbyło się kilka wydarzeń .

 Odwiedziły nas Panie -Babcie  z Lubelskiej Szkoły Super Babci i Super Dziadka  i przeprowadziły z dziećmi warsztaty , pod kierunkiem pani Lucyny Szabłowskiej- naszej emerytowanej nauczycielki. Dzieci w grupie V wykonały  Przytulanki szmacianki -misie , a dzieci z grupy VI  Ptaszki  z materiału. Super Babcie  służyły pomocą  podczas   trudnych  czynności-wypychania  watą silikonową , zszywania i przyklejania elementów  ozdobnych. Dzieci podziękowały  niecodziennym gościom kwiatami  i słodkimi owocami. Panie odwiedziły również dzieci z grupy I gdzie  bawiły się w dawno zapomniane  monologi, wyliczanki i zabawy inscenizowane.

Kolejnego dnia , 8 czerwca  przedszkolaki z grupy V, VI i VII  uświetniły Dni Seniora  swoimi występami tanecznymi i wokalnymi  na tarasie przedszkolnym. Zaproszeni  goście  wielkimi brawami  nagrodzili młodych artystów  i powrócili  we wspomnieniach do swoich młodzieńczych lat , kiedy śpiewali  popularne  przyśpiewki ludowe  takie jak  „Czerwone jabłuszko” czy „ Za górami za lasami”.

Następnego dnia,  9 czerwca  starszaki z grupy V  wystawiły Teatr dla Seniora pt. „ Czerwony kapturek”, który oglądali goście również na tarasie przedszkolnym. Dzieci    za swój  profesjonalny występ zdobyły ciepłe  słowa i gromkie oklaski od zebranych gości.

Dzieci do występów  przygotowały:  nauczyciel rytmiki p. Małgorzata  Świeca, pani Monika Popławska , pani  Grażyna Simborska i pani Marta Marcinek.

SEN.jpg 

 SEN3.jpg

SEN1.jpg

Powered by joomla.

Kontakt

Przedszkole nr 56

ul. Kurantowa 3

tel.:   81 741-31-96

20-838 Lublin

Więcej

 

Inne

logo bip2 

 

 

 

 

 

RODO

 

Klauzula Informacyjna